Słomki do napojów- Poznaj zalety picia przez słomkę.

Dlaczego słomki do napojów cieszą się rosnącą popularnością? Oto 3 powody, które mamy nadzieję zachęcą Państwa do częstszego sięgania po słomkę.

Napoje słodzone, sztucznie barwione, gazowane to plaga dzisiejszych czasów! Chcąc zrobić dziecku przyjemność często podajemy kolorowe soczki, barwione wody (złudnie wyglądające na zdrowe), różnego rodzaju cole i zapominamy o tym jaki okropny wpływ mają one na zdrowie naszych pociech.

Należy pamiętać, że szklanka coca coli ma kilka łyżek cukru ! A wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym …I tak właśnie powstają okropne nawyki odnośnie żywienia i picia. Sztuczne napoje słodzone są główną przyczyną próchnicy. Najprościej więc było by w ogóle unikać tego typu używek ale nie wszyscy są gotowi zrezygnować z takiej przyjemności, a w szczególności nauczone picia takich napojów dzieci.

Co zatem możemy zrobić aby zminimalizować ryzyko choroby próchniczej?

1. Dokładnie umyjmy zęby
2. Jeśli to możliwe płuczmy jamę ustną po wypiciu słodkiego napoju
3. Pijmy te napoje przez słomkę!!

Oczywiście ani mycie zębów ani picie przez słomki do napojów nie da 100 % pewności, że ochronimy zęby i jamę ustną przed chorobą próchniczą ale przynajmniej zmniejszymy szanse na jej rozwój.

Warto wspomnieć, że picie przez słomki do napojów wymaga bardzo silnego zaangażowania mięśni u dziecka a to ma znaczący wpływ na późniejszą umiejętność artykułowania dźwięków przez dzieci i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia u nich wad wymowy.

Picie przez słomkę oprócz tego, że jest dla dziecka fajną zabawą może też być małym kroczkiem w samodzielność.