Klej termotopliwy PSA, wiecznie żywy klej nowej generacji znajduje zastosowanie w wielu branżach, których nawet nie podejrzewalibyśmy o korzystanie z kleju. Pewnie nikt nie zastanawia się nad tym, że nawet w materacu, na którym codziennie śpi użyto klej. Bez obaw – jest to całkowicie bezpieczne!

Na początek zdefiniujmy klej PSA – z języka angielskiego Pressure Sensitive Adhesive to klej „wiecznie żywy”, permanentnie kleisty. Kleje typu Pressure Sensitive charakteruzują się lepko-sprężystą teksturą oraz w postaci bezrozpuszczalnikowe lepką w dotyku konsystencją.  Za sprawą zaledwie lekkiego nacisku przykleja się natychmiast do większości ciał stałych.

Klej termotopliwy PSA, wiecznie żywy klej nowej generacji zapewnia najlepsze parametry pracy. Dodatkowo kleje hotmelt PSA charakteryzuje się wszechstronnością zastosowań, można stosować go między innymi w następujących aplikacjach:

  • Pieluszki dziecięce (kleje konstrukcyjne, pozycyjne oraz do elementów elastycznych)
  • Artykuły higieniczne dla kobiet  (kleje konstrukcyjne, pozycyjne oraz do elementów elastycznych)
  • Materace sypialniane – kleje stosowane są do łączenia warstw oraz kieszeni.
  • Lep na owady – do powlekania papieru
  • Harmonijkowe filtry powietrza
  • Przemysł motoryzacyjny – do klejenia wielu elementów w samochodzie
  • Przemysł opakowaniowy – miedzy innymi do wklejania okienek w opakowaniach na żywność oraz do etykietowania.

REMEX, reagując na najnowsze wymogi rynku, wprowadził do oferty nowy rozmiar klejów termotopliwych wiecznie żywych PSA. Są to kleje hotmelt, w których nowa generacja plastikowej powłoki zastąpiła poprzednie wytłaczane opakowanie ochronne na termotopliwych klejach PSA o niskiej lepkości.

Dzięki temu zagwarantowano następujące właściwości produktu:

– kompletna kompatybilność pomiędzy klejem i powłoką
– odporność na wysoką temperaturę zarówno podczas transportu, jak i przechowywania
– współpraca ze wszystkimi nowymi technologiami aplikacji (np. spyro, omega, spray, dysze, rolka).

Firma REMEX oferuje kleje przeysłowe posiadające wszelkie wymagane atesty oraz certyfikaty ISO, produkowane zgodnie z wymogami Unii Europejskiej w zakresie artykułów użytku osobistego, a także w dziedzinie ochrony środowiska. Zapraszamy do przeprowadzenia prób!

Czytaj także:

Klej do Kartonów na Owoce – Wpływ Warunków Atmosferycznych na Jakość Sklejania

10 lipca , 2014|0 Comments

Klej do kartonów na owoce musi zapewniać mocne łączenie. Wydawałby się że to prost aplikacja. Nic bardziej mylnego! Jaki jest wpływ warunków atmosferycznych na jakość sklejania w przypadku gdy używany jest klej do [...]

Klej Hotmelt – omówienie, charakterystka i zastosowanie

12 kwietnia , 2014|0 Comments

Być może nie wszyscy  są zaznajomieni z terminem "hotmelt" aczkolwiek wszyscy się z nimspotykają na codzień. Dlatego dzisiaj spojrzymy bliżej i wyjaśnimy co to jest hotmelt, czym się charakteryzyje i jakie ma zastosowanie. Hotmelt to [...]

ICAT SRL – Producent Klejów Przemysłowych

12 kwietnia , 2014|0 Comments

ICAT SRL - Producent Klejów Przemysłowych ICAT SRL to firma, która powstała w 1974 roku w celu produkcji klejów do różnych zastosowań przemysłowych. Przedsiębiorstwo odziedziczyło swoje ogromne doświadczenie z włoskiego przemysłu chemicznego, z [...]