Soyez Producent SłomekFirma Soyez Freres SA, założona w 1832 w rejonie Paryża jako rodzinne przedsiębiorstwo, jest obecnie zarządzana przez Gerarda Soyez, prawnuka założyciela. W 1958 r. firma przeniosła się do Donzy w centralnej Francji, gdzie ma swoją siedzibę do dziś.

Pierwotnie specjalizowała się w obróbce ptasich piór dla świata mody, produkcją pościeli, szczotek, artykułów sportowych (lotki do badmintona) oraz produkcją wykałaczek z gęsich piór. W 1920 r. firma Soyez rozszerzyła swą działalność o produkcję słomek do napojów. Ich produkcja systematycznie wzrastała i wraz z zamknięciem działu piór, firma skoncentrowała swoją działalność wyłącznie na wytłoczeniach plastiku.

Z biegiem czasu do oferty włączano nowe produkty, np. plastikowe serwetki do dojrzewania sera i ekspozycji na półkach.

Obecnie firma jest numerem 1 jeśli chodzi o europejski rynek słomek i zamierza nadal się rozwijać. Najważniejsze firmy z branży fast-food (wykorzystujące proste i łamane słomki) oraz producenci soków owocowych i napojów mlecznych w kartonikach, do których potrzebne są słomki proste i U-kształtne aplikowane maszynowo, stanowią głównych klientów Soyez Fr.

Inwestycje poczynione przez firmę w ostatnich latach, w szczególności w nowe technologie, pozwalają jej zachować konkurencyjność i wysoką jakość. Firma Soyez rozwija swój park maszynowy co roku i produkuje ponad 5 miliardów słomek rocznie, z których ponad 60% przeznaczonych jest na eksport.

Firma Remex jest wyłącznym przedstawicielem firmy Soyez zaopatrując rodzimych klientów w wysokojakościowe słomki aseptyczne do napoi, soków i mleka.