Części zamienne do systemów klejenia na gorąco – Hotmelt


Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom naszych klientów, poszerzyliśmy ofertę o części zamienne do systemu klejenia na gorąco (hotmelt).  W ofercie handlowej  posiadamy szeroki wybór doskonałej jakości części do aplikatorów głównie firmy Nordson, ale także Slautterback, HMT, ITW/LTI, Melton oraz Robatech i Meltex. Jesteśmy przedstawicielem amerykańskiej firmy  Keystone Industries w Polsce. To firma założona w celu zapewnienia alternatywnego rozwiązania w zakresie systemów klejenia na gorąco, stając się źródłem części zamiennych w atrakcyjnych cenach w stosunku do kosztownej oferty oryginalnych podzespołów. Keystone Industries  obecnie dystrybuuje swoje produkty w 41 krajach. Aby sprostać potrzebom i życzeniom naszych klientów oprócz firmy Keystone korzystamy również z usług polskich producentów zamienników, które równie doskonale sprawdzają się na produkcji, ich wysyłka jest szybka a jakość jest równie zadowalająca.

Oferta kompatybilna z systemami:

 • Nordson
 • Slautterback
 • HMT
 • ITW/LTI
 • Melton
 • Robatech
 • Meltex

 

Wybrane części zmienne hotmelt:

dysza 30

Dysze

Dysze to najczęściej wymieniany element całego systemu klejowego. Należy je regularnie czyścić za pomocą specjalnych igieł i w zależności od eksploatacji wymieniać. W swojej ofercie handlowej posiadamy szeroki wybór dysz kompatybilnych m.in. z Nordsonem i Robatechem. Dysze, które sprzedajemy idealne są do aplikacji punktowej lub liniowej. Oferujemy klientom dysze mosiężne różnego rodzaju: proste, kątowe, podwójne. Większość dysz mamy dostępnych na magazynie. Specyficzne rodzaje sprowadzamy i wysyłamy w krótkim czasie pod zamówienie klienta.

glowica h21x

Głowice

Oferujemy głowice wypływowe, szczelinowe oraz spray. W ofercie standardowej mamy dostępną głowicę H201T i H20T. Głowica klejowa H201T pasuje do aplikatora  typu h200. Jest to głowica  z pojedynczym wyjściem z regulatorem RTD pracująca na Nordson model 2300, 3000, ProBlue i DuraBlue. Jest to najbardziej popularny model. Pasują do niej dysze pojedyncze 90, z podwójnym otworem 90, z potrójnym otworem 90, proste dysze ołówkowe i wielootworowe od 1-4 otworów i różnymi kątami.

waz automatyczny

Węże grzewcze

Polecamy Państwu sprawdzone przez naszych klientów, wysokiej jakości węże grzewcze firmy Keystone. Węże te zapewniają doskonałą kontrolę temperatury, niezawodność pracy i wysokie bezpieczeństwo. Wąż automatyczny firmy Keystone zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Dostępne długości węży: 1,2 m, 1,8 m, 2,4 m, 3m, 3,6m, 5m, oraz najdłuższy 7,4 m.  W celu uzyskania lepszej elastyczności węże wykonane są z wysokogatunkowych materiałów (stal nierdzewna, teflon, nomex) i  zapewniają bardzo wydajny i równomierny transport ciepła do materiału topliwego.  Węże posiadają warstwę izolacyjną która zwiększa wydajność ciepła i wpływa na zmniejszenie kosztów energii.

filtr

Filtry i siatki

Oferowane  przez firmę Keystone filtry instalowane między wężem grzewczym a głowicą aplikującą pozwalają utrzymać dysze klejowe w czystości, co redukuje koszty związane z przestojami produkcji i wymianą części zamiennych. W ofercie posiadamy różnego rodzaju filtry. Zespoły filtrów liniowych posiadają siatki o trzech różnych wymiarach: 50, 100 i 200. Im większa liczba, tym mocniejszy filtr, tzn. zbierze więcej zanieczyszczeń, które mogą oczywiście niekorzystnie wpływać na przepływ kleju. Wybór rodzaju siatki jest zależny od wielkości dyszy stosowanej na danej linii aplikatora.

elektrozawór

Moduł klejowy

W ofercie standardowej posiadamy moduł podstawowy, wypływowy, AOSC otwierany powietrzem, domykany sprężyną. Moduł o symbolu KNH2CA to zamiennik do modułu Nordson H200. Jest on odpowiedni  do głowic H201T, H202T, H203T i H204T.  Jest to moduł aplikujący klej hotmelt na określoną powierzchnię. Pasuje do niego wiele różnych dysz. Inne rodzaje modułów dostępne pod zamówienie to moduł double effect, AOAC otwierany i domykany powietrzem, moduł High Flow o zwiększonej przepustowości, moduł spray, szczelinowy oraz liniowy.

 

87

Akcesoria do czyszczenia, czyściwa i inne.

Naszym klientom możemy zaoferować wszystkie podzespoły wchodzące w skład pełnego systemu klejowego, począwszy od zbiornika topiącego klej a kończąc na filtrach.

Ponadto w ofercie mamy również czyściwa oraz igły do czyszczenia dysz klejowych. By dysze prawidłowo aplikowały klej należy regularnie je czyścić.  Zalecamy robić to specjalnym zestawem igieł czyszczących. Nie wolno przetykać dysz innymi, nie przeznaczonymi do tego celu elementami, gdyż mogą one uszkodzić dyszę i tym samym zniekształcić obraz natrysku. Konieczne jest aby igły zostały prawidłowo dobrane do średnicy dyszy.

ICADET to czyściwa służące do czyszczenia zarówno zbiorników topiących klej jak i zewnętrznych elementów maszyny aplikujących klej gorącotopliwy

Zamów Bezpłatną Konsultację

Potrzebujesz pomocy w doborze części zmiennych?

Skorzystaj z wiedzy naszych technologów i zamów bezpłatną konsultację dzisiaj!
Zamów Bezpłatną Konsultację

 Dlaczego wybierać części  zamienne do maszyn, które oferuje Remex :

 • zdecydowane zmniejszenie kosztów
 • korzystamy z usług tylko najlepszych producentów zamienników
 • sprawdzona jakość, długa żywotność
 • ograniczone przestoje produkcyjne (szybka wysyłka)
 • nie ma konieczności składowania części na produkcji
 • bezpłatna pomoc w doborze części
 • szybka realizacja zamówienia (zwłaszcza części ze stanów magazynowych)
 • miła i przyjazna obsługa klienta

 

Zamienniki części do automatycznego systemu klejenia na gorąco są tańsze od oryginalnych części o około 40-50%, przy czym zachowują te same parametry. Na stanach magazynowych posiadamy standardowe części zamienne takie  jak: różnego rodzaju dysze, węże grzewcze, filtry, moduły klejowe, elektrozawory, głowice, siatki, czujniki itp. Wysyłka części, które mamy dostępne trwa 1- 2 dni, specyficzne części (często produkowane pod klienta) sprowadzamy i wysyłamy najszybciej jak to możliwe.