Kleje przemysłowe ICAMELT

Icamelt to nasza największa i najbardziej znana grupa, którą tworzą kleje gorącotopliwe oraz woski. To produkty odpowiednie do produkcji maszynowej, topiące się w aplikatorach. Kleje występują w postaci granulek lub kostek, w kolorze: białym, żółtym lub transparentnym.

Kleje Icamelt odnajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i są dopasowywane do indywidualnych wymagań klientów.
Icamelt to kleje o zróżnicowanych parametrach w zakresie lepkości, siły adhezji i kohezji, czasu otwarcia oraz odporności zarówno na niskie jaki i wysokie temperatury.  Dobierając klej bierzemy pod uwagę nie tylko prędkość maszyny, rodzaj materiału, sposób i temperaturę aplikacji, preferowany kolor, wymagany czas otwarcia i zastygania kleju. Ważne są również inne parametry oraz indywidualne potrzeby klienta.

Na jakość klejenia znacząco wpływają temperatura oraz warunki panujące na hali produkcyjne podczas sklejania. I tak np. klej, który dotychczas sprawdzał się kiedy na hali kiedy były niskie temperatury, może nie być odpowiedni w sezonie letnim, gdy temperatura jest dużo wyższa niż zazwyczaj. Znaczenie ma również przechowywanie produktu końcowego (np. chłodnia, zamrażarka) oraz rodzaj konfekcjonowanego produktu (np. ciężkie płytki ceramiczne – przy sklejaniu takich opakowań bardzo ważna jest nie tylko adhezja ale i kohezja). Inny klej przewidziany jest do sklejania kartonów na płytki gdy jest ona gorąca, inny gdy sposób pakowania jest standardowy. Dla wszystkich problematycznych aplikacji znajdziemy w tej grupie odpowiedni klei.

W grupie ICAMELT znajduje się również wosk techniczny, przeznaczony dla zakładów produkujących płytki ceramiczne. Stosowany jest do zabezpieczania płytek ceramicznych, chroniąc je przed uszkodzeniem podczas przechowywania oraz transportu. Wosk nanoszony jest maszynowo, na każdą płytkę, na górę lub od spodu płytki, w zależności od ustawień maszyny. Jest to produkt o niskiej lepkości oraz doskonałej stabilności termicznej. Doskonale sprawdza się do zabezpieczania zarówno zimnych jak i gorących płytek.

Zaletą grupy ICAMELT jest dobra jakość, konkurencyjna cena oraz wszechstronność zastosowania.

Zastosowanie:

  • Do sklejania opakowań jednostkowych i zbiorczych
  • Przyklejania słomek aseptycznie pakowanych oraz re-cup
  • Klejenie książek i czasopism
  • Produkcja artykułów higienicznych
  • Etykietowania
  • Do separacji płytek ceramicznych
Klej Icamelt
Kleje Icamelt
Klej Icamelt

ICAMELTY  to  dobra jakość i konkurencyjna cena!

Zamów Bezpłatną Konsultację

Potrzebujesz pomocy w doborze kleju?

Skorzystaj z wiedzy naszych technologów i zamów bezpłatną konsultację dzisiaj!
Zamów Bezpłatną Konsultację