Kleje do Opakowań

Opakowania przyciągają wzrok i odgrywają istotną role w procesie produkcyjnym oraz znacząco wpływają na sprzedaż produktu. Opakowanie musi być estetyczne, kolorowe i zwracać uwagę na produkt, dlatego klej używany do produkcji opakowania powinien być dopasowany nie tylko pod kontem poprawnego klejenia ale także pod kątem estetyki samego opakowania.

Kleje dla przemysłu opakowaniowego, idealne sprawdzają się przy produkcji małych opakowań jednostkowych np. na cukier czy też mąkę a także do bardzo wytrzymałych kartonów do pakowania płytek ceramicznych i nie tylko. Zawsze dobieramy klej do potrzeb klienta np. kiedy płytka jest gorąca lub kiedy na produkcji panują trudne warunki pracy.

Oferujemy kleje do następujących opakowań:

  • Kartony
  • Pudełka
  • Tacki
  • Torebki
  • Przyklejanie słomek do napoi
  • Klejenie opakowan z tektury falistej

Opakowania: Oferowane kleje do opakowań

Dla branży pakującej owoce i warzywa w kartony, gdzie występują wysokie wahania temperatur na hali produkcyjnej producent opracował klej w dwóch wariantach – na lato i zimę. Elastyczności i dopasowanie oferty pod konkretne specyficzne aplikacje u klientów to nasz atut.
Uwzględniając różnorodny park maszynowy oferujemy zarówno wodne kleje aplikowane na zimno, jak i kleje gorącotopliwe.
Szeroką grupę naszych klejów do opakowań stanową tradycyjne kleje EVA, które cały czas znajdują swoich zwolenników. Przystępna cena, prosta aplikacja, różnorodność zastosowania to atuty klejów na bazie EVA.

W ostatnim czasie obserwujemy mocne zainteresowanie klejami nowej generacji na bazie metalocenów. Nasi klienci stawiają na oszczędność, wydajność, nowoczesność. Podążając za tymi trendami, w naszej ofercie pojawiają się kleje o najwyższej jakości, z najlepszych surowców. Zaletami tej grupy klejów jest niska temperatura pracy, niższe zużycie, mniejsze koszty konserwacji maszyn (funkcja samoczyszcząca) oraz bardzo wysoka wydajność!

Icamelt 1320

Klej ICAMELT 1320

Icamelt 1320 to klej na bazie EVA. Stosowany jest do klejenia kartonów, tacek, torebek oraz do przyklejania słomek na szybkim automatycznych maszynach. Ma bardzo wysokie paramenty dzięki czemu skleja bardzo trudne powierzchnie tj. papier foliowany lub kredowy papier z folią. Jego zaletą jest również biały kolor szczególnie potrzebny do klejenia torebek jednostkowych np. na cukier lub mąkę oraz w przemyśle opakowaniowym gdzie finalny wygląd sklejanego produktu jest bardzo ważny.

Opakowanie: worek 20 kg
Kolor: żółtawy  (1320) lub biały (1320B)

Zamów Próbkę
Icamelt 1933

Icamelt 1933

ICAMELT 1933 to klej termotopliwy na bazie EVA, o bardzo dobrych parametrach pracy.
Jest odpowiedni do zamykania pudełek kartonowych z tektury falistej, oraz formowania tacek do pakowania warzyw i owoców. Klej ten ma wysoką plastyczność oraz lepkość i jest zalecany do stosowania w okresie  zimowym. Charakteryzuje się on wysoką wydajnością oraz atrakcyjną ceną. Zapewnia trwałe sklejenie – spoina kleju jest wytrzymała i nie pęka podczas obciążenia, transportu oraz przechowywania w chłodni.

Opakowanie: worek 20 kg
Kolor: żółtawy

Zamów Próbkę
worldmelt pk 3

Worldmelt PK3

Klej Worldmelt PK 3 to najnowszej generacji klej z grupy Worldmelt, produkowany z najwyższej jakości surowców i gwarantujący najlepsze parametry pracy. To wysokowydajny klej o średniej lepkości, odpowiedni do opakowań zbiorczych i tacek, głównie stosowany w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.  Kleje to cechują się wysoką jakością, brakiem substancji lotnych i niższą temperaturą pracy w standardowych warunkach. Klej ten jest idealnie transparentny po roztopieniu. Doskonała stabilność termiczna zapewnia dobry przepływ kleju, bez zatykania dysz.

Opakowanie: worek 20 kg
Kolor: biały

Zamów Próbkę

Polecamy nowoczesne kleje serii: Worldmelt

Worldmelt – to kleje produkowane na bazie poliolefiny, które dają znaczne korzyści w stosunku do klejów na bazie EVA. Poniższe zestawienie prezentuje właściwości i zalety tygo wysokiej jakości kleju.
Kleje Worldmelt cechują się wysoką jakością oraz wspaniałymi parametrami pracy:• brak substancji lotnych
• idealnie transparentny po roztopieniu
• niższa temperatura pracy w standardowych warunkach
• bardzo dobry przepływ produktu (redukcja ciśnienia pracy do wielkości minimalnych: 1,5 – 2 bar)
• bardzo dobra stabilność termiczna.
→ wyższa wydajność, redukcja zużycia nawet o 30 %→ niższa temperatura aplikacji→ wysoka odporność termiczna→ bardzo dobra adhezja na trudnych powierzchniach→ redukcja przestojów maszyn→ nie zanieczyszcza dyszy→ nie tworzy „nici”→ niższy koszt konserwacji→ nie ma organicznych substancji lotnych→ bezzapachowy
Zamów Bezpłatną Konsultację

Potrzebujesz pomocy w doborze kleju?

Skorzystaj z wiedzy naszych technologów i zamów bezpłatną konsultację dzisiaj!
Zamów Bezpłatną Konsultację