Poligrafia i Introligatorstwo

Poligrafia i introligatorstwo maja długa historię. Książka to nośnik wiedzy i doświadczenia dlatego należy podchodzić do niej z należytym szacunkiem. To produkt wielokrotnego użytku, który powinien służyć latami. Klej ma istotny wpływ na estetykę i trwałość książek, dlatego też  musi być mocny i dawać długotrwały efekt sklejenia bez obaw o wypadanie kartek.

Kleje, które polecamy używane są przy produkcji książek, broszur i czasopism, katalogów branżowych, bloczków z kartkami. Charakteryzują się wysoką adhezją do papierów kredowych, uszlachetnionych, zadrukowanych oraz papieru offsetowego. Książki i czasopisma sklejone naszymi klejami mają wysoką wytrzymałość na wyrywanie kartek oraz mają bardzo dobrą odporność na niskie i wysokie temperatury.

Oferujemy kleje do następujących aplikacji:

  • Klejenie grzbietowe
  • Klejenie boczne
  • Przyklejanie okładek
  • Klejenie książek
  • Klejenie broszur, katalogów, czasopism
  • Klejenie bloczków z kartkami

Poligrafia i Introligatorstwo: Oferowane kleje

W swojej ofercie dla przemysły poligraficznego i introligatorskiego posiadamy wysokiej jakości kleje stosowane do klejenia grzbietowego, bocznego oraz do przyklejania okładek.  Kleje te gwarantują najlepsze parametry na bardzo szybkich maszynach i poddawane są cały czas różnorakim testom laboratoryjnym m.in. na rozciąganie, rozrywanie, wytrzymałość, itp. 

1996/0

Klej ICAMELT 1996/0-10

Icamelt 1996/0-10 jest klejem o wysokiej adhezji na papiery o trudnych do klejenia powierzchniach, daje bardzo wysokie wyniki w testach wytrzymałości na rozciąganie stron. Jest odpowiedni do klejenia grzbietów książek z miękkimi i twardymi okładkami, czasopism, katalogów, na bardzo szybkich maszynach automatycznych.

Opakowanie: worek 20 kg
Forma granulki
Kolor: biały

Zamów Próbkę
1934/F

Icamelt 1934/F

ICAMELT 1933/F  jest klejem termotopliwym, o długim czasie otwarcia i dużej sile sklejania. Odpowiedni do stosowania na wolniejszych maszynach. Klej ten stosowany jest do klejenia boków książek oraz czasopism.

Opakowanie: worek 20 kg
Forma: granulki
Kolor: transparentny

Zamów Próbkę

1951M
Icamelt 1951/M

Klej o symbolu 1951/M jest przezroczystym klejem termotopliwym na bazie EVA, o dużej elastyczności i sile sklejania. Klej ten stosowany jest do sklejania grzbietów książek szytych i niezszywanych, czasopism, broszur, przeznaczony do użytku na szybkich maszynach.

Opakowanie: worek 20 kg
Forma: granulki
Kolor: biały

Zamów Próbkę
Zamów Bezpłatną Konsultację

Potrzebujesz Pomocy w doborze kleju?

Skorzystaj z wiedzy naszych technologów i zamów bezpłatną konsultację dzisiaj!
Zamów Bezpłatną Konsultację