Kleje Przemysłowe Icat

Szukaj Według: Typ Kleju

Klejenie jako trwała i dobra metoda łączenia, sprawdza się w wielu dziedzinach przemysłu. Właściwy typ kleju i dopasowanie go z wymaganiami produkcji, pakowania oraz magazynowania  jest istotnym czynnikiem przekładającym sie na niezawodny proces klejenia . Dobór typu kleju, choć pozornie wydaje się to skomplikowane, odnazienie właściwego kleju nie jest trudne. Służymy wsparciem oraz pomożemy przejść cały proces wytestowania i wdrożenia nowego kleju.  W swojej ofercie firma Remex posiada 5 typów klejów: płynne ( kleje wodne), hotmelt w granulkach, hotmelt PSA, w proszku oraz klej hotmelt w laskach do pistoletów klejowych.

Jakie typy kleju oferujemy?

W swojej ofercie firma Remex posiada 5 typów klejów:

 

Szukaj według typu kleju:

Klej w płynie

Kleje Płynne

Kleje płynne mają szerokie zastosowanie w wielu procesach produkcyjnych.Znajdziemy tu kleje do sklejania, etykietowania oraz kaszerowania. Kleje te przeznaczone są do aplikacji mechanicznej i nanoszone są poprzez natryskiwanie lub układem wałków. Wiązanie tego typu klejów odbywa się przez odparowanie wody. Kleje te mają nieco dłuższy czas wiązania i łączenia a maksymalna siła sklejenia osiągana jest po zupełnym wyschnięciu kleju. Dopiero po tym czasie można mówić o uzyskaniu pełnej siły połączenia elementów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą płynnych klejów.

Więcej
Klej w proszku

Kleje w Proszku

Kleje w formie proszku to grupa naturalnych klejów pochodzenia zwierzęcego. Występują w formie suchej mieszanki, którą  miesza się z wodą i dopiero wówczas staje się klejem. Główną zaletą klejów z możliwością rozcieńczania z wodą  jest redukcja kosztów. Ponadto rozcieńczając je wodą mamy wpływ na właściwości i parametry klejowe. Z reguły roztwór mieszamy z wodą 1:1, jednak możemy zastosować inne proporcje, dzięki czemu powstanie klej, który będzie najbardziej odpowiedni do naszych wymagań.

Więcej

Kleje Hotmelt  w Granulkach

Kleje Hotmelt w Granulkach

Jednym ze sposobów szybkiego i dobrego klejenia jest metoda HOT-MELT. Polega ona na łączeniu materiałów gorącotopliwym klejem czyli takim, który przed aplikacją topi się pod wpływem wysokiej temperatury, zamieniając się z postaci stałej w płynną. Kleje te charakteryzują się bardzo dobrą adhezją oraz kohezją, bardzo szybko wiążą, dając natychmiastowe trwałe sklejenie. Hotmeltem możemy sklejać szeroką gamę materiałów oraz wykonać specjalistyczne, wysoko obciążeniowe połączenia. Oferujemy bogatą ofertę klejów w granulkach o różnych parametrach oraz szerokim zastosowaniu.

Więcej
Kleje Hotmelt PSA

Kleje Hotmelt PSA

PSA to gorącotopliwy klej występujący w postaci kostek. Jak jego nazwa wskazuje (skrót od angielskiej nazwy Pressure Sensitive Adhesive) to klej  „wiecznie żywy”, zwany też permanentnie kleistym. To lepko-sprężysty materiał, który w postaci bezrozpuszczalnikowej pozostaje stale lepki w dotyku. Materiał ten przykleja się natychmiast do większości ciał stałych po przyłożeniu bardzo lekkiego docisku. Kleje PSA mają wszechstronne zastosowanie i można je użyć w wielu trudnych i wymagających aplikacjach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą klejów PSA.

Więcej
Zamów Bezpłatną Konsultację

Potrzebujesz pomocy w doborze kleju?

Skorzystaj z wiedzy naszych technologów i zamów bezpłatną konsultację dzisiaj!
Zamów Bezpłatną Konsultację