Przeprowadzenie testów technicznych jest niezbędne wprowadzając nowy klej przemysłowy. Wdrażanie nowych produktów a co się z tym wiąże – testy, często kojarzą się z przestojami i problemami na produkcji, przez co pracownicy bardzo niechętnie podchodzą do tematu jakichkolwiek zmian.

Z naszego doświadczenia wynika, że cały proces prób może przebiec w zorganizowany i spokojny sposób. Kluczem do tego jest dobra oranizacja oraz wsparcie wyszkolonego zespołu, który pomoże przeprowadzić próby techniczne oraz wdrożyć nowy klej.

Kluczowym dla sprawnego przebiegu testów jest stosowne przygotowanie jeszcze przed ich przeprowadzeniem i naszym przyjazdem.

Przeprowadzenie Testów- Zalecenia jak przygotować się do testów:

  •  Sprawdzić bazę kleju
    Jeśli maszyna pracuje już na kleju, w pierwszym etapie należy sprawdzić jaka jest baza obecnie stosowanego kleju oraz tego który będzie testowany (EVA / poliolefina). Jeśli bazy się różnią, należy wcześniej wyczyścić aplikator i cały układ klejowy. Do tego celu zalecamy użycie czyściwa ICADET 968. Uwaga! Kleje o różnych bazach nie są ze sobą kompatybilne, dlatego nie należy ich mieszać.
  • Utrzymywać niskie stany kleju
    W dniu testów, należy utrzymywać niskie stany kleju w aplikatorze. Znacznie przyspieszy to cały proces testów. Nie będziemy czekać na zużycie kleju znajdującego się w aplikatorze, nowy klej szybciej się stopi i maszyna zacznie pracować na nowym kleju.
  • Zostawić informację o planowanych testach
    Na dzień przed testami oraz w dniu testów, koniecznie należy poinformować pracowników oraz operatora maszyny o planowanych testach. Najlepiej na miejscu pozostawić kartę z informacją o planowanych testach. Wówczas, unikniemy przypadkowego zasypania aplikatora klejem, co mogłoby znacznie wydłużyć czas testów.

Na tym etapie komunikacja jest bardzo istotna i w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszą firmą.