Kleje Przemysłowe Worldmelt

Worldmelt to grupa klejów hotmelt najnowszej generacji, która została stworzona dla osiągnięcia najlepszych rezultatów w procesie sklejania opakowań oraz by zadowolić najbardziej wymagającego klienta.

Wiodącą zaletą kleju na bazie poliolefiny jest to iż, mają one mniejszą gęstość niż zwykłe hotmelty EVA, dzięki czemu kleje te są bardziej wydajne, co w praktyce przekłada się na redukcję zużycia kleju nawet do 30%.

Kleje Worldmelt oprócz swych doskonałych parametrów technicznych, istotnych z punktu uzyskania trwałej spoiny sklejenia, dają również korzyści w aspekcie procesu produkcji. Surowce używane do produkcji klejów Worldmelt, nie zanieczyszczają urządzeń a wręcz mają właściwości samoczyszczące. Klej Worldmet korzystnie wpływają na pracę urządzenia oraz w pełni pozwalają na wykorzystanie potencjału maszynowego. W praktyce zachowana jest ciągłość produkcji, widoczna jest również redukcja prac konserwacyjnych a tym samym zmniejszony zostaje koszt zakupu części zamiennych.
Dzięki swoim doskonałym właściwościom adhezyjnym, kleje te wykazują wszechstronność zastosowań a szczególnie przeznaczone są do konfekcjonowania produktów żywnościowych i leków, ponieważ nie emitują nieprzyjemnych zapachów.

Dopuszczenie do produkcji opakowań żywności, leków oraz produktów użytku osobistego, potwierdzona jest wszelkimi atestami oraz certyfikatami.
Kleje na bazie poliolefiny osiągają znaczną przewagę nad tradycyjnymi klejami EVA a klienci coraz częściej decydują się na kleje nowej generacji.

  • Worldmelt PK2

Worldmelt PK2 to klej termotopliwy na bazie metalocenów, charakteryzujące się wysoką adhezją i dobrym rozprowadzaniem. Dzięki wysokiej adhzeji i wilgotności są odpowiednie do klejenia trudnych powierzchni, jak lakierowane papiery lub papiery pokrywane żywicami syntetycznymi.Pk 2 doskonale sprawdza się do produkcji toreb zakupowych, do konstrukcji toreb i do klejenia uchwytów.

  • Worldmelt PK3

to najnowszej generacji klej z grupy Worldmelt, produkowany z najwyższej jakości surowców i gwarantujący najlepsze parametry pracy. To wysokowydajny klej o średniej lepkości, odpowiedni do opakowań zbiorczych i tacek, głównie stosowany w przemyśle spożywczym i farmeceutycznym.

  • Worldmelt PK10

PK 10 to klej z grupy Worldmelt o najlepszych parametrach pracy, gwarantujących najlepsze sklejenie oraz redukcje zużycia kleju. To klej o wysokiej stabilności termicznej i silnej adhezji. Szczególnie polecany do konstrukcji i sklejania tacek na bardzo szybkich maszynach, (2200 tacek / godzinę) o bardzo dużej odporności na wysoką temepraturę. Ponadto jest odpowiedni do każdego rodzaju trudnych powierzchni, w tym woskowanego i lakierowanego kartonu. Worldmelt PK 10 szczególnie polecamy do sklejania opakowań tekturowych do pakowania owoców i warzych.

  • Worldmelt PK21

Wysokogatunkowy klej Worldmelt na bazie poliolefiny, charakteryzuje się wysoką stabilnością termiczną, dużą siłą klejenia, wszechstronnością zastosowań, nie wydzielają dymu ani nieprzyjemnych zapachów podczas topnienia. Klej ten zalecany jest do konfekcjonowania produktów żywnościowych i leków, ponieważ nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów.

Kleje Hotmelt Worldmelt w Granulkach
worek
paleta worek
Zamów Bezpłatną Konsultację

Potrzebujesz pomocy w doborze kleju?

Skorzystaj z wiedzy naszych technologów i zamów bezpłatną konsultację dzisiaj!
Zamów Bezpłatną Konsultację