Klej do sklejania torebek – jak dobrać właściwy typ kleju? Mąka, cukier, kasza, ryż oraz inne artykuły sypkie, pakowane są w kilogramową torebkę,  która w końcowym etapie produkcji zamykana (sklejana) jest klejem gorącotopliwym. Czym kierować się dobierając klej? Odpowiadamy.

Remex_banery_kleje-do-torebek-papierowych

Klej do sklejania torebek – Parametry pracy

Wiekszość producentów towarów pakowanych w papierowe torebki wybiera klej hotmelt jako preferowana metodę zamykania torebek. Proces dobrania właściwego kleju gorącotopliwego zaczyna się od zebrania szczegółów aplikacji, urządzeń oraz warunków.

Dobierając odpowiedni klej do sklejania torebek istotne jest aby znać odpowiedzi na poniższe pytania:

  • z jakiego papieru wykonane są torebki
  • jaki jest rozmiar opakowania
  • jaka jest wielkość produkcji
  • jaka jest szybkość produkcji

Robiąc wywiad z klientem zadajemy szereg pytań dotyczących specyfiki pracy i to nas pozwala dobrać klej spełniający wymagane parametry pracy, tj. lepkość, temperatura pracy, czas otwarcia, wytrzymałość termiczna i inne.

Klej do sklejania torebek – Wytrzymałość

Wytrzymałe i dobrze sklejone torebki to jest to co nasi klienci wymagają. Na trwałość klejenia ma wpływ nie tylko jakość kleju ale także warunki zewnętrzne. Każda aplikacja jest inna i wymaga spokojnej analizy i zgromadzenia ważnych informacji, które pomogą nam dobrać optymalny dla danej aplikacji klej gorącotopliwy. Dlatego przeprowadzając wywiad spotkają się Państwo z poniższymi pytaniami:

  • jakie są warunki pracy
  • jaka jest temperatura otoczenia na produkcji
  • jaka jest temperatura otoczenia w przechowywaniu/transporcie
  • czy są jakieś szczególne wymagania

Klej do sklejania torebek – Estetyka

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, każda aplikacja jest inna. Jednym z pytań, które pojawia się często dobierając klej jest pytanie o estetykę opakowania. Bardzo często kolor kleju jest równie ważny jak jego parametry techniczne. Szczególnie ma to znaczenie dla towarów w białych opakowaniach czy też przy pakowaniu ekskluzywnych produktów. Chodzi o to by spoina kleju była jak najmniej widoczna, gdy konsument otwiera torebkę w domu. Pamiętajmy! Klient kupuje oczami i lubimy jak towar jest w ładnym, estetycznym opakowaniu.

Dlatego, do sklejania białych oraz jasnych torebek polecamy biały klej ICAMELT 1320 B. Do pozostałych torebek gdzie nie będzie wymagany biały klej oraz dla szukających oszczędności polecamy jego odpowiedni w kolorze żółtawym – ICAMELT 1320. Kleje te mają bardzo zbliżone parametry pracy, różnią się kolorem oraz ceną.

Klej hotmelt 1320

Klej hotmelt 1320 jast tańszy i sprawdza się w nie wymagająych aplikacjach

Klej hotmelt 1320B

Klej hotmelt 1320B idealnie nadaje sie do białych opakowań

 

Zachęcamy do przeprowadzenia testów na naszym kleju.  Zapewniamy bezpłatny klej oraz pomoc technologa przy przeprowadzeniu testów.